Technologie

TechCafé = pravidelný mini-meetup u kávy

06. 01. 2020

Artinu máme rádi skvělou kávu a moderní technologie. Když tyto dvě ingredience spojíte dohromady, vznikne TechCafé – pravidelný mini-meetup, který probíhá každý čtvrtek po obědě v naší zasedačce.

Setkáváme se takhle u kávy už více než rok a za tu dobu už jsme probrali celou paletu témat. Protože je náš tým složený převážně z Java/Kotlin/JavaScript vývojářů, točí se většina témat okolo webových technologií, především pak Springovských backendůVueJS/React/Angular frontendů, linuxových utilitekdev-ops nástrojů a všemožných vychytávek nejen z kuchyně developera. 

A jak takové TechCafé vlastně probíhá? Celé to začíná důkladnou přípravou v kuchyňce. Zatímco většina kolegů vytvoří frontu u espresso kávovaru, seniornější kafaři vlastnoručně rozemílají výběrová zrna z úrodných svahů západní Kolumbie, dotažená k dokonalosti mistry z lokálních pražíren. Pak ještě malý zákusek, klapka a startujeme. Ať už on-site nebo remote, posloucháme, komentujemedebatujeme a přemýšlíme, jak a proč danou věc využít na našich projektech. 

TechCafé ustálo i okurkovou sezónu letních dnů, kdy jsme zařadili pár odlehčujících témat jako zajímavé informační zdroje pro sebevzdělávání nebo jsme si prostě připomněli, kdo na čem aktuálně pracuje, což v našem heterogenním týmu není na škodu. 

Z každého TechCafé nakonec sepíšeme krátký report pro oporu paměti. Z konkrétních témat zaznělo například: GraphQLCypressDockerGrafanaSpring Boot Admin, pokročilé funkce gituFeignClientjOOQRabbitMQ, Chatbot, SvelteKubernetes a mnoho dalších. 

Pro ty z nás, kteří se neobejdou bez kvalitního shellu, pak chytré linuxové utilitky a nesměl chybět ani textový  arcieditor – Vim. 

No a protože káva chutná nejen našemu týmu, vůně TechCafé se rozšířila po celém Artinu. Obdobně se schází například .NEŤáci, testeři, nebo projekťáci. 

TechCafé je prostě skvělá příležitost jak si vychutnat výbornou kávu a podělit se o zkušenosti a nápady ze světa technologií. 

Další články

Zobrazit všechno