zpět
Služby

Quality Assurance/ Testing

Artin to s testováním myslí vážně. Tato doména u nás získává stále více prostoru a náš testerský tým se každým rokem rozrůstá. Někteří testeři jsou ochotní ve jménu svého povolání dokonce riskovat i vlastní život, a to například při jízdě naším Roboautem. Minulý rok jsme zahájili spolupráci s firmou Tesabot, která vyvíjí inteligentní framework pro rychlé a jednoduché automatizované testy. Držíme krok s nejnovějšími postupy a metodami testování, pravidelně školíme náš testerský tým a jsme zlatým partnerem ISTQB.

Test Management: Testování naplánujeme, nastavíme priority a provedeme precizní reporting

Ať už nám svěříte celý testing vašeho projektu, nebo jen potřebujete zastřešit váš testerský tým, máme k dispozici zkušené test manažery, kteří si poradí s obojím.

Na základě vašich potřeb navrhneme nejvhodnější testovací strategii. Plánování testování, zdrojů a milníků nastavíme tak, aby co nejlépe zapadlo do vašeho projektového plánu (ať už se jedná o vodopádový nebo agilní vývojový model). Identifikujeme oblasti vhodné pro automatizované testy a pomůžeme vám s nastavením priority testovaných oblastí. Díky preciznímu reportingu a monitorování defektů udržíme testování v plánovaných termínech.

Test Analýza: V testovacím scénáři pokryjeme všechny části systému

Aby vás v produkční fázi vašeho projektu nečekala nepříjemná překvapení, v analytické fázi testování klademe velký důraz na pokrytí všech částí systému testovacími scénáři. Pro tento účel jsou naši analytici pravidelně vzděláváni a v rámci týmu máme tři ISTQB certifikované test analytiky.

Nezáleží, v jaké formě máte dokumentaci, naši analytici si poradí jak s detailní technickou specifikací, tak s požadavky byznysu. Na základě dokumentace a konzultací s vámi pochopíme fungování systému. Následně pak identifikujeme nejen pozitivní testovací scénáře, ale i hraniční a negativní případy.

Provedení testů: Na testovací procesy máme certifikaci

Všichni naši testeři absolvují základní certifikaci ISTQB. Ta jim pomůže pochopit a osvojit si testovací procesy a pojmy, což zvyšuje kvalitu práce a snižuje nedorozumění v rámci testerského týmu. Naši testeři dávají do testování i kousek sebe. Snaží se přispět k lepší kvalitě softwaru hlubším zkoumáním identifikovaných defektů či precizním testováním těch vyřešených. Defekt reportujeme tak, aby poskytl vývojářům co největší množství informací a šetřil jejich čas.

Automatizované testování: Vhodně vybíráme roboty

Automatizujeme, co se dá. Uvědomujeme si, že testování je opakující se činnost. Proto přenecháváme regresní testy a testy, kde se nevyžaduje přidaná lidská hodnota, robotům. Pro testery pak hledáme zajímavější úkoly.

Umíme identifikovat sady testů vhodných pro automatizované testování, čímž zvyšujeme pokrytí regresních testů a snižujeme tak riziko zanesení defektu do již hotového kódu.