Ze života ARTINu

Neomezená dovolená už i na Slovensku

14. 03. 2018

Tisková zpráva:

Zaměstnanci společnosti ARTIN mohou čerpat neomezenou dovolenou

BRATISLAVA (12. března 2018) – Zajímavý benefit v podobně neomezené dovolené mají od nového roku možnost využívat zaměstnanci slovenské softwarové společnosti ARTIN. Novinka, kterou ARTIN zavedl jako jeden z prvních zaměstnavatelů na Slovensku, je zajímavým lákadlem pro nové zaměstnance v době rostoucí poptávky po IT specialistech a zároveň má vytvořit větší flexibilitu pro současné pracovníky. Benefit zavedli na Slovensku po předešlých pozitivních zkušenostech v ARTINu v České republice.

„Spravili sme tak minulý rok ako jeden z prvých zamestnávateľov v Českej republike a prax ukázala, že to bol dobrý krok. V skutočnosti využilo neobmedzenú dovolenku asi 60 percent zamestnancov pracujúcich na plný úväzok,“  řekla Zuzana Krajniaková z vedení HR na Slovensku.

Zkušenosti z České republiky ukázali, že nikdo ze zaměstnanců společnosti nezačal benefit neomezené dovolené zneužívat. Naopak, zaměstnanci mají mnohem větší volnost v tom, jak, kdy a v jaké délce dovolenou využijí.

„Neočakávame od zamestnancov, že budú v práci tráviť konkrétny pracovný čas. Dôležité sú výsledky. Aj pri schvaľovaní neobmedzenej dovolenky zohľadňujeme dopad na tím, zákazníka, ale aj zachovanie prínosu zamestnanca pre firmu,“  podotkl Martin Handl, jednatel společnosti.

K novému benefitu se váže několik pravidel. Nárok na neomezenou dovolenou vzniká zaměstnanci, který pracuje na hlavní pracovní poměr na plný úvazek a to minimálně jeden rok. Ze zákonných důvodů se primárně čerpá standardní dovolená a až následně ta neomezená. Reálné zkušenosti s čerpáním neomezené dovolené tak společnost očekává nejdříve po létě.

V ARTINu donedávna poskytovali pět dní dovolené navíc jako většina soukromých firem na Slovensku.

„Zamýšľali sme sa, čo nové a zaujímavé zamestnancom ponúknuť. Zaujal nás článok o ľubovoľnej dĺžke dovolenky, ktorú poskytujú niektoré americké spoločnosti a rozhodli sme sa to vyskúšať. Sme presvedčení, že stavať firmu na ľuďoch, spoliehať sa na ich zodpovednosť a zdravý úsudok dáva zmysel,“  vysvětlil Martin Handl.

ARTIN se zaměřuje na vývoj softwaru, přičemž velkou část tvoří na zakázku. Působí na Slovensku, v České republice, v Rakousku a dalších zemích Evropy a jihovýchodní Asie. V současnosti zaměstnává vice než 200 specialistů. Společnost vznikla v roce 1998 a aktivně se zapojuje do nových technologických projektů. Podílí se například na vývoji prvního robotického auta v České republice.

 

Kontakt: Zuzana Krajniaková, tel.: 0903/731 013, e-mail: zuzana.krajniakova@artin.eu

Další články

Zobrazit všechno