HR blog

Naše cesta k hodnotám – krok 6/6

15. 05. 2020

Jestli jste s námi na naší cestě k hodnotám od začátku, uznáte, že je za námi daleká cesta. Teď se nacházíme v poslední, ale zároveň nikdy nekončící fázi – žít naše hodnoty.

Šestý krok: Žít hodnoty

Co bylo cílem:
Začít hodnoty žít víc než dosud. 🙂

Jak jsme na to šli:
Tohle je nejtěžší a nikdy nekončící krok. Učíme se o hodnotách mluvit přímo a bez pocitu trapnosti. Poukazovat na ně při rozhodování či tehdy, když se nám jich někde nedostává.
Trochu nám v tom pomohl “manuál”, kde ukazujeme, jak danou hodnotu poznáme, v čem nám pomáhá a co už není její pozitivní projev.
Například “Nekontrolovat” je fajn, ale vědět, proč z mého týmu nikdo není dnes v práci, je fajn rozhodně taky 🙂
V Brně jsme si řekli, že největší mezery máme v rozvoji, proto je to jedna z priorit na tento rok. Nastavit procesy tak, aby byl přístup ke vzdělávání co nejjednodušší a přitom ne korporátní.
Jak to vyřešíme, bude možná v příštím článku 🙂

Výsledek:
To se teprve ukáže.

Tip, pokud se do toho chceš pustit u vás:
Zvěčněte hodnoty na pobočce, používejte jejich názvy, poukazujte na ně. Upozorněte toho, kdo se svým jednáním od nich vzdaluje. Zapojte je do výběrového procesu. Hlavně je nenechte zapadnout, protože bez akce jsou to jen prázdná slova. 

Vyzkoušej si sám/sama:
Zkus každý den udělat něco v rámci jedné ze svých hodnot. Zkus se na to soustředit a uvědomit si, jak své hodnoty naplňuješ. 
Každý večer si napiš, co konkrétního si ti podařilo. Po pár týdnech zjistíš, že své hodnoty žiješ víc než teď. 

A toto je konec série o hodnotách, milí čtenáři 🙂

Další články

Zobrazit všechno