Ze života ARTINu

ARTIN na CodeBrew Hackathonu 2019

13. 11. 2019

Uplynulý víkend byl opravdu náročný, ale rozhodně stál za to! Konal se totiž jeden z největších hackathonů v České republice. A ARTIN byl při tom! A to rovnou na několika místech a různými způsoby. Pro hackery jsme vytvořili jeden z pěti soutěžních tracků (další tracky zaštiťovaly firmy CGI, FNZ, Red Hat a Solarwinds). Nadšenci do AI a Clean Code se mohli zastavit na našich workshopech. Sestavili jsme tým Artinátoři, který soutěžil na tracku od CGI, při kterém pracoval na virtuálním asistentovi. A v neposlední řadě jsme pro chvíle oddychu připravili stánek s něčím na zub a virtuální realitou, která se stala vítaným místem odpočinku pro kóděním znavené účastníky.

 

 

 

 

 

 

 

Ale vezměme to pěkně popořádku. V brněnském Impact Hubu probíhaly přípravy už od brzkého rána. Za ARTIN jsme vytvořili track „Rozjeď to v Javě“. Jeho účastníci měli zdánlivě jednoduchý úkol – naprogramovat jejich autíčko tak, aby vyhrálo závody. Autíčko jsme ale ještě trochu poladili, aby při řešení bylo potřeba využít umělou inteligenci. Na našem „Rozjeď to v Javě“ se sešlo 6 velmi kvalitních týmů a díky tomu jsme byli svědky napínavé podívané od začátku až do samotného konce.

Sobotní část na ARTIN tracku zahájili naši mentoři – Jarda se Štěpánem – krátkým úvodem do AI a pak už hurá do práce. Během dvou tréninkových závodů se ukázalo, že týmy jsou neuvěřitelně vyrovnané a časy jejich autíček se v závodech liší o zlomky vteřin. Každý viděl, že má velkou šanci vyhrát, motivace tak vzrostla a týmy makaly na plné obrátky v průběhu obou dní. Někteří vývojáři se zabrali do práce natolik, že dokonce zapomněli na nedělní oběd. Před samotným finálním závodem všechny skupiny prezentovaly svá řešení. Na základě toho pak Jarda se Štěpánem vybrali tým, který k řešení přistoupil nejkreativněji. Nejinovativnějšími se stali #Notsofast, kteří tak získali možnost „nakouknout pod kapotu“ našeho Roboauta a zjistit, jak jeho vzdálené řízení funguje. Pak už přišla na řadu ostrá finální jízda. Autíčka si vedla vyrovnaně, bouralo se, naráželo se a po dramatických závodech zvítězil tým Bohužel, který jako odměnu získal poukaz na jízdu Teslou.Dramatické a napínavé to ale nebylo jen na našem tracku. Velký kus práce odvedli i naši Artinátoři, kteří pracovali na tracku Virtuální asistent. Kluci – Tom L., Tom M., Tom G., Kuba, Boris a Lukáš – jako jedni z mála účastníků nešli spát a pracovali celou noc. Vytvořili virtuální asistentku, která byla schopná na požádání například objednat taxíka nebo zabookovat zasedačku. Tvrdá práce se klukům vyplatila, na tracku, který zaštiťovalo CGI, s přehledem zvítězili.

Velký obdiv pak patří jednomu z našich Tomů (😊) – Tomovi L. – který kromě práce na virtuálním asistentovi ještě odbíhal vést dva workshopy. Ty byly zaměřené na AI a Clean Code a oba se setkaly s velkým ohlasem.Dvoudenní kódění bylo završeno prezentacemi vítězných týmů z jednotlivých tracků a následným hlasováním publika o tom, kdo se stane absolutním vítězem CodeBrew Hackathonu 2019 a vyhraje tak 12 500 Kč a vouchery na letenky ve stejné hodnotě. V hlasování nakonec zvítězil právě tým soutěžící na našem tracku – #Notsofast. Artinátoři si z hlasování odnesli krásné druhé místo. Víkendový hackathon? To byla opravdu jízda, kterou jsme si moc užili. Gratulujeme vítězům a díky všem, kteří ke skvělé atmosféře přispěli.

Další články

Zobrazit všechno