Artiňáci na horách

Alpy – horské slunce, štíty hor, zasněžené stráně, prachový sníh, kam jen oko dohlédne …
Sakra to nejsou alpy, to je Brno – Lesná (teda až na ty horské štíty).

Takže znovu alpy – horské slunce, štíty hor, bílé pláně – porostlé alpskou protěží, umělý sníh a nějaké to lákadlo pro zákazníky – Loeberknedelsuppe, Hutteburger, Stroh Rum.

20170129_09164820170126_113908 Sports Camera


Ubytování

Protože vše se točí v kruhu, dospělo ubytování svou úrovní opět na začátek k prvním ročníku (2014), kde jsme se museli v 6 lidech těsnat v apartmánu s výměrou pouhých 100 m2. Letos alespoň přidali 2 koupelny velikosti šéfovských kanceláří, samostatnou saunu vyrobenou z železničních pražců (letos se opravoval koridor mezi Brnem a Kuřimí) a hernu velikosti extrém roomu, které byla osazena dokonce bečkou s českým pivem!

Pozn.: Bohužel poté co pivo (až druhý den) došlo, již nikdo nechtěl zajet pro další.

20170129_090236_Chata

 

Lyžování

Přestože bylo málo sněhu, vyzbrojili se někteří lavinovými pípáky, sondami a lopatkami a vyrazili na FreeRidy. Další část využila 3-4 denního azura a tvrdého sněhu k rychlostním disciplínám a závodech ve skikrosu. Zbytek si prostě jen užil krásného počasí, aby se svezl a vypiloval i tak již dokonalý lyžařský/showboardový styl. A protože kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti, bylo k vidění spousta pádů – menších i větších, krátkých i dlouhých, úsměvných i dechberoucích.

Suma sumárum (Pády):
– jedno pohmožděné rameno (Vašek – snowboard)
– dvoje rozbité brýle – zlomená hůlka – krásný šrám pod okem – … (Stáňa – lyže) – viz foto
– jedny natažené vazy v koleni (Mirek – lyže)
– jeden backflip s tvrdým dopadem (Tom – lyže)
– jeden freeride pád (Myslíš, že se zastaví o ty špičaté skály? Tak, ne!) (Petr – skialpy)
– 2 přemet s jedním vrutem – opět freeride (Tom – prkno)

(Nakonec i přestože Petrova skupinová fotka hovoří jinak – to všichni přežili!

cofIMG_0179IMG_3133_new5

 

Večerní zábava

Pošlete 30 ITáků na hory, takže je jasné co se bude dít! Při svitu 68 modrých obrazovek (většina měla jen 2 monitory) se řeší problémy digitálního světa, hackuje rezervační systém lanovek a paří ConterStrike. Dietní kola teče proudem a obecný klid naruší pouze poslíček přinášející pizzu – mladá dívka, která nechápe, proč na ní civí 30 krví podlitých očí, když má na sobě vytahanou péřovou bundu svého bratra s Dark-Vaderem na prsou.

V našem případě to bylo skoro stejné. Počítačové hry nahradily hry deskové a karetní (u většiny prudce stoupala spotřeba dietní koly). Dietní kola nebyla, takže ji nahradil bylinný čaj s vysokou energetickou hodnotou – Jagermeister případně Rycholá Univerzální Medicín (RUM), občas pálenka pochybného zdroje a kvality – nealko obstarávalo Pivo a Kola s RUMem. Ty, které neodradil hazard ani výpary alkoholu jsme se pokusili zahnat zpěvem známých písní – umě remixovaných, textově velmi prořídlých (občas jsme znali i celý refrén, někdy jen jedno slovo z něj – „Californication ….“), pěvecky vycelovaných – žánrově někde mezi Popem – Rockem – Punkem – Folkem – Heavy Metalem (O Heavy Metal a Punk se staral převážně Petr M. – v jeho podání zněla i obyčejná ukolébavka jako od Iron Maiden).

IMG_20170126_210403_2

Protože Pivo došlo hned druhý den, přešli pivaři plynule na RUM a Jégra – k jejich smůle jim však nikdo neřekl, že obsah alkoholu v RUMu je lehce vyšší než v pivu, takže rána byla velmi veselá a intenzivní.

Všeobecnou pohodu večerní zábavy narušovali pouze nazí ARTINáči zoufale pobíhající po venku v mínus 20 stupních a hledající poslední zbytky pokud možné bílého (nikoliv žlutého) sněhu, kde by mohli zchladit svá saunou rozpálená těla. Podle otisků ve sněhu pak pan majitel snadno poznal, nejen kolik lidí bylo v sauně a jakého pohlaví, ale zároveň i jak moc si to užili!

Pozn.: Přestože bylo -20 °C, tak mužský a ženský andělíček se dal poznat velmi snadno – podle výrazných nadočnicových oblouků.

 

Jídlo

Nejdůležitější na stravování je vybrat si správný pokoj, tedy ten kde se dobře vaří ….

Snad jeden příklad pro všechny:

První snídaně (pořad na ostří nože):
–  Michal F.
připravil anglickou snídani – samozřejmě pro celý pokoj – vajíčka ,beansy, párky, opečená slanina, „ještě stále“ čerstvé pečivo a černý čaj. 🙂
– Marie L. si přelila svoje vločky vodou a přidala úplně seschlé ovoce a ani se s nikým nepodělila! 🙁

 

Pamětihodné události

Na závěr pár pamětihodných událostí …

Míša se ztratila  – Pozdě večer, většina lidí se vyhřívá v sauně a najednou telefonát – ztratila jsem se – Míša! Vašek hned zorganizoval záchrannou akci, tedy další kolo v sauně …
–  Ondra se srazil se skálou – První den poslední jízda a Ondra přijede k autu celý od krve, rozbité brýle, zlomená hůlka – skoro jako kdyby potkal rozzuřeného sněžného muže …
Nedotčený backflip Tomáše – Myslím, že tohle video mluví za vše –


Pes na lanovce – Po naložení lyží na kabinku jsme zjistili, že uvnitř už jede pes, přisedli jsme si tedy a jeli společně – na vrchu pes suverénně vystoupil a šel si po svém…

IMG_20170127_153045

– Macháček – NO COMMENT
Alternativní formy předjíždění na přeplněných sjezdovkách –  Sjezdovky byly tak plné, že bylo třeba hledat každou příležitost k předjetí (nebo i podjeti) –

 

Honza Trtílek