Vodácký víkend – Bystřička 2015

CESTA

Na víkend, kterého se zúčastnila asi dvacítka ARTIŇáků jsme vyrazilis Tomem vlakem a na kole – zvláštní bylo, že s námi nikdo nechtěl jet na kole!?
PLÁN: Cestovat vlakem je idylka – sedíte v klimatizovaném kupé, čtete knížku a upíjíte víno, občas nakoukne příjemná stevardka v krátké sukýnce, zda Vám něco nechybí a vy si pak v klidu zdřímnete před tím než sednete na kolo.
REALITA: Na poslední chvíli vyrazíte z ARTINu na hlavák, po cestě Vás málem přejede řidička, která zapomněla, že není na silnici sama, u Lužáneckého parku píchnete, abyste pak narvanou šalinou – za doprovodu výhružných pohledů ostatních cestujících dorazili na nádraží. Procpali kolo i sebe dveřmi do vlaku, kde i normální smrtelník musí jít bokem a zjistíte, že nemáte ani náhradní duši ani pumpu, ba dokonce ani pořádné lepení, protože duši jste procvakli durch na 2 místech.
Zbytek cesty, pak strávíte v nevětraném vlaku přezouváním a lepením kola a když už si nakonec sednete, zjistíte, že už musíte přestupovat a ve spěchu ještě necháte ve vlaku oblíbenou helmu! 🙁

VODA

První, co nás zarazilo, bylo, že naše 6ti-místné rafty patřily skoro k nejmenším plavidlům široko daleko. Byla ve mě trochu malá dušička, když vedle nás nafoukli červený raft, který by unesl osobní automobil a dala by se na něm jet i divoká řeka v Jižní Americe, ale jako zkušený vodák (2x už jsem v lodi seděl), jsem to nedal znát!

Nakonec voda to byla sice rychlá, ale poměrně klidná a bez velkých balvanů, takže se člověk neměl čeho bát! Takže si takhle jedeme příjemně tekoucí říčkou – člověk ani nemusel moc pádlovat a najednou vidím před sebou takový divný přírodní úkaz. Hladina jakoby končila a pokračovala o kousek dál, ale asi o 2 metry níže, hmm…
Panika přišla natolik pozdě, že už jsem nestihl zavelet ani plnou parou vzad, ani se zachránit skokem přes palubu a už jsme „letěli“ dolů z Niagarských vodopádů, pak jsem otevřel oči a byl jsem asi v „nebi“ – počkat, já to přežil – holt šikovnost a vodácká zručnost se nezapře!
Další jezy už šly jako po másle: zabrat – srovnat loď – pomodlit se – zavřít oči – pomodlit se a hop – NO BIG DEAL!
Nakonec rychle vyskočit z lodi, naložit rafty, naskákat do dodávek a vzhůru na další kolo.

Bystřička

VEČER

Po vodě a vynikajícím pozdním obědě jsme se přesunuli zpět na ubytko a jako na zavolanou začalo pršet! Nicméně i po dvou hodinách slejváku se klukům podařilo rozdělat oheň a mohlo začít grilování. „Radůza“ a „Johnny Cash“ k tomu příjemně hrábli do strun a ve 3 ráno už jsme byli všichni pěkně na kutích. Pila se naštěstí jen čistá voda z lahve s názvem „Vašek 2012“ a „prošlá“ Kofola, která smrděla RUMem.

vodácký víkend Bystřička

Příště pojeďte s námi! Byla to fakt pohoda 🙂