Bylo toho málo a bylo toho dost

Důkaz, že „ajťáci“ nejsou jen sportovci, ale taky pěkně ostrá a nebezpečná partička, byl k vidění v sobotu v tělocvičně blízko naší stálé základny.  Pro některé Artiňáky se totiž zdála být samotnou výzvou dokonce už hodina zahájení kurzu a nejen ovládnutí umění sebeobrany. Lehké pobavení přišlo už při rozcvičce. Pružnost a koordinace různých končetin jsou zřejmě složitější než programování. Do prvních zkušebních soubojů každý šel podle taktiky, která je nejvíce vlastní jeho přirozenosti. Někdo se útočníka snažil zaskočit a složit ho k zemi (nutno dodat, že mnohým se to povedlo), někdo zkoušel taktiku lechtání, někdo se snažil utéct a někteří dokonce nabízeli úplatkem peněženky a osobní věci.

sebeobrana Artinsebeobrana Artin

Během dopoledne jsme se naučili rozdávat rány, jak někoho pořádně nakopnout, anebo jak ránu vykrýt. Chvíle odplaty pro zneuctěnou hrdost některých našich instruktorů přišla ve chvíli, kdy jsme se zkoušeli ubránit třem najednou. To prostě nedáte a pánové si to podle výrazů na tvářích řádně užívali.

sebeobrana Artin

Odpolední část jsme zahájili kapkou teorie. Perfektní příležitost nechat obědy doputovat tam, odkud už neměly šanci se v příštích okamžicích podívat zpět mezi nás. Probuzení z lehkého odpoledního klimbání bylo tvrdé. Přišla chvíle ukázat dovednosti nabyté v dopoledním bloku. Všichni jsme se shodli na tom, že při spojení všech těchto činností udržíte pokus o správnou techniku tak 3 vteřiny, dál je to jen snaha odejít se ctí.

sebeobrana Artin

Ocenili jsme také názorné ukázky využití běžných osobních věcí jako zbraní. Víme, jak použít svazek klíčů, jak účinně bodnout propiskou, a proto apelujeme na náš backoffice, aby zvýšil zásobu firemních psacích potřeb.

Jak odpadala cvičební morálka, začaly postupně slábnout i naše řady. Slabší povahy dokonce opouštěly sál dobrovolně i bez okatých výmluv na bolesti apod. Ti, kteří nakonec zbyli, si na závěr spočítali naražené těl a také téměř nekončící množství modřin. Ovšem hlavní myšlenka dne byla jasná: „Nesleduj jen ruce, sleduj celého chlapa.“ Takže nevím, jak kolegové Artiňáci, ale Artiňačky, myslím, mají jasno, kde je zakopaný pes.

Jak napovídá nadpis, zážitků a únavy bylo sice dost, ale Artiňáci jsou nenasytná banda, co jde do všeho po hlavě, a tak jsme si hned objednali podzimní pokračování. Instruktorům děkujeme za úžasně vyčerpávající zážitek a příště můžete klidně přitvrdit, hlavně při instruktážích na kolegovi 🙂

sebeobrana Artinsebeobrana Artin

sebeobrana Artinsebeobrana Artin