Artiňáci v Harrachově

Osm lidí, dva velké pokoje a jedna velká párty. Přesně tak to bylo plánováno, ale jak se říká, raději nic neplánuj a ani se moc netěš, abys pak nebyl zklamanej.

Zklamání číslo 1: Dva dny předem jeden účastník onemocněl.

Zklamání číslo 2: Hodinu předem tři další kvůli práce ani nevyjeli.

Zklamání číslo 3: Ti, co nevyjeli, nám měli dovézt lyže a snb.

Výsledek: Čtyři lidi, dva velký pokoje a žádné vybavení na hory. To je teprve výzva!

Pátek: Dobrovolně jsem se přihlásila jako navigátor. Vyrážíme z Prahy. Jsme za Prahou. Kupodivu jsme opět v Praze. Odebrali mi roli navigátora. Dojeli jsme na hotel. Obdrželi jsme přihlášky k pobytu a jdeme se ubytovat. Jsme mile překvapeni mezonetovým provedením pokojů. Paráda. Jdeme na večeři. Paráda. Několikrát si přidáváme, když máme zaplaceno osm večeří :) Vyplňujeme přihlášky. Kolega nemá občanku. Vymýšlí si číslo. Přesvědčujeme ho, že má občanka třináct čísel. Nevěří nám a zapisuje jich jenom jedenáct. I tak jich má moc. Vracíme se na pokoj a připravujeme se na noční život Harrachova. Noční život není až tak velký, jak jsme si mysleli. Po vstupu na místní diskotéku zvyšujeme počet účastníků o polovinu. K ránu se vracíme na hotel.

Sobota: Budík zvoní v sedm ráno a chce se mi brečet. Snídaně je tichá a kolegyně nedorazila. Začíná pršet. Čekáme až přestane mezitím jdeme spát. Odpoledne přestalo pršet. Jdeme na oběd.

Kolegyně stále nedorazila. Půlka svíčkové mi utekla z talíře. Odnesli mi talíř. Maskuju flek jiným talířem. Ten mi taky odnesli. Nemám už žádný další talíř. Vyrážíme na výlet k vodopádům. Kluci po cestě lopatují (sjíždějí kopce na dětské lopatě). Moc jim to nejede, ale i tak mají radost.

lopating Vodopády jsou parádní.

VodopadyI cesta zpět lesem. Kolem nás poletuje sníh a běžkaři. Asi to taky někdy zkusím. Potkali jsme psa v papučích. Vracíme se na hotel promrzlí. Připravujeme se na noční život Harrachova. Je ještě menší než včera. Vracíme se na hotel a jdeme spát.

Neděle: Budík zvoní v sedm ráno a nechce se mi brečet. Balíme věci a vyrážíme do půjčovny. Bereme třikrát snb a jedny lyže. Kluci kupují skipasy, my hledáme malý kopec, kde se bude dobře padat. Po dvou hodinách mám několik modřin na zadku a cítím i svaly, o kterých jsem ani nevěděla, že je mám. Jdeme na oběd a pak vracíme snb. Před půjčovnou zkoušíme „selfíčko“.

harrachovSNBKluci dále jezdí a my relaxujeme u sjezdovky s kafčem. V podvečer vyrážíme zpět do Prahy a plánujeme příští návštěvu. Ideálně v půlce února, kdy začínají jarní prázdniny a noční život v Harrachově bude stát za to ;)

Víkendové hlášky:

Už tam budem. Ještě třicet kilometrů a pak doleva.

Je to trochu černý humr.

Já jsem vlastně jako Robin Hood, akorát s koulema.

Moc jsem jich neviděl, ale ty co jsem viděl, tak by byly takhle.

Takže oni se tam nastěhujou a pak umřou? (schránka na brouky)

Já když jedu rychle, tak se bojím a nepadám.