Rabštejnské lezeníčko

Představte si, že jedete na víkend na chatu na lezení na úpatí Jeseníků a podle předpovědi má celý víkend pršet. Krásná to představa! Nabalíte pláštěnky, hodně alkoholu a teplé oblečení a vyrazíte – snad se to nějak přežije.

Program akce, kterou zbuntoval Vašek byl tradičně nabitý …

V pátek večer byl koncert „Rádůza & homeless band„, zpěv a hru na kytaru zprostředkovala Martina.
Její kouzelný přednes Radůziných písniček pak ostře kontrastoval s našimi hrubými hlasy – něco jako „Metalika“ se symfonickým orchestrem! Pozn.: Úvodní falešné tóny jsme postupem času vyhladili do jemnosti Vaškovou slivovicí, někteří dokonce moravským trojbojem (pivo, víno, slivovice).

Rabstejn1

Přes noc pršelo, ale mokré skály nás neodradili a už v poledne měli všichni přítomní alespoň jeden přelez nějaké místní cesty. Tedy kromě mojí skoro 2 leté dcery, která stála pod skalou ukazovala na Vaška a říká „Tati, já taky, jo?“ – „NE!“ – Vzlyk – „NE!“ – Pláč – „Terezkoooo?“ – „Tati?“ – „Ok, ale jen tady tu malou skalku!“ – „Jo? Jo!“ – Smích. Přes oběd zapršelo, takže jsme stihli zahrát i“Krávy“.

Rabštejn_Krávy

Pozn.: Zde jsem zjistil, že jsem největší „Kráva/Vůl“ bo jsem jedinou hrou dokázal 3x převýšit průměrný počet trestných bodů všech přítomných. Po obědě už se náš tým rozšířil i o ARTIN „Kameloťáky“ a tak byly nataženy hned 4 cesty, aby si všichni zalezli. Přístup ke skalám byl díky kluzké skále poměrně „psychicky“ (i fyzicky) náročný, ale k nástupu to všichni zvládli ve zdraví jen s drobnými oděrkami. Nakonec si zalezli i manželky a přítelkyně a některé dokonce svým protějškům nastavovali laťky hodně vysoko.

Rabštejn2Ranstejn3

Protože pod skálou bylo přítomno i několik dětí museli dospělí při nadávání krotit své vášně. Radovan (v jedné pekelně těžké pasáži, tešně před pádem): Do „píííp“ Bětka: Strejdo to se neříká, to je sprostý! Bylo slyšet zaskřípění zubů a pak z toho Radovan vypadl!

Později …

Všichni na skále tvrdě makali a řešili nejrůznější překážky, ale proti té Bětčině byly všechny naprosto směšné… Bětka: Tam nelezu, tam je slimák, fuj! Pozn.: Poprvé se mi stalo, že jsem se bezpečněji cítil na stěně jako lezec, než dole jako ten co jistí.

Jisteni Jisteni2

Přeci jen ta římsa, na která stál „jistič“, nebyla nejširší, byla slušně mokrá a ty kameně o 10 metrů níž zrovna měkký dopad neskýtali! Večer se pak zasedlo k „hranatému“ stolu, aby se probralo vše důležité. Od výchovy dětí, přes smutný život trollů v Tolkienových knihách až po heroické výkony ve skalní stěně. Byl jsem toho večera natolik „unaven“, že jsem byl rád, že jsem po čtyřech dolezl do postele! 😉 Druhý den bylo pro změnu opět slunce, což už náš docela štvalo, protože zvláště děti se těšili na kaluže a na gumáčky a zase se museli spokojit jen s kloboukem proti slunci a opalovacím krémem. Lezecký tým vyrazil hned ráno do skal a podle radostných výkřiků, které doléhaly až k chatě bylo jasné, že zdolali nejeden vrchol. Podle klení, které se ozývalo mezi radostnými výkřiky, bylo zřejmě, že Vašek nevybíral zrovna nejsnazší cesty!

Rabstejn5 Jisteni2

Rabstejn7

Vašek chtěl děti zabavit SLACK-LINEou, ale myslím, že větší pomstu rodičům asi nemohl vymyslet. Zatímco předtím stačil jeden rodič na 4 děti. Rázem bylo potřeba 5 rodičů na 4 děti – 4 se snažili udržet svoje děti na SLACK-LINEě a pátý řídil provoz na dost přeplnění Slack-jedničce!
VSUVKA:
Zvláštní bylo kolik sportů najednou zvládnou provozovat 4 děti ve věku 2, 3, 5 a 9 let, když jim dáte balón a skákací gumu. Jen to co jsme dokázal rozklíčovat: fotbal, ragby, přehazka, vybíjená, odbíjená, střílení s praku, kuželky a capture the „flag“ (capture the ballon) v tom vítězili hlavně ty nejmenší. Shrnuto – Rabštejn je krásná chatička s malebným okolím, strmými skálami a šikovným kuchařem. Pozn.: Káťa zhodnotila, že na rozdíl od smažáku s hranolkami, který se dnes servíruje skoro na každé chatě, jste zde dostali opravdové „jídlo“, navíc naservírováno jako v „Alkrónu“!

Takže podobně jako na předchozích Vaškových akcích, kdo nebyl o „NIC“ nepřišel.