ARTIN dražba přinesla nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK 44 400,-Kč

V sobotu 9. 6. 2018 se většina z nás potkala na oslavě našich 20. narozenin. Po slavnostním zahájení, koncertu skupiny Okno a Meteoru z Prahy přišla na řadu charitativní dražba.

A co se vlastně dražilo? Jednalo se o předměty z historie ARTINu, které mají pro nás všechny nevyčíslitelnou hodnotu. Jako třeba první počítač AT AMD-K6 128 MB RAM s Win 98, na kterém programovali střídavě Honza s Tomem, čímž se stali průkopníky sdíleného vlastnictví. A tak předběhli svoji dobu, jako ostatně ve všem… Nebo první náborovou ceduli z roku 2001 s nápisem „HLEDÁME BRIGÁDNÍKY, VÝVOJÁŘE“. Nejúspěšnějším úlovkem byl tehdy Jiří Minx, který u nás pracuje dodnes. Toto hodnocení může být ale ovlivněno také tím, že až do roku 2002 se nikdo jiný nepřihlásil.

Své exponáty, i když ne tak historické, ale o to hodnotnější, dodala pražská i bratislavská pobočka. Jednalo se o památku na sbratření se slovenským ARTINem – zakrvácenou náplast, kterou použil Marek Fukas po pokrevním spojení s Martinem Handlem, Honzou Najvárkem a Tomášem Ondráčkem. A o skleničku s vodou „z posvěcené pobočky pražské“. V této lahvičce Ondra Němeček schraňoval vzorek vody, která vytopila 22.9.2017 kanceláře v Praze.

Jediným artefaktem draženým pouze na pronájem do konce víkendu byl zdrojový kód z roku 1999. Jde o jediný exemplář celého kódu TimeMissionu se všemi online daty. Tuto disketu nevydražil nikdo jiný než Tom Ondráček (úsměv). A tak jsme v pondělí opět mohli bezstarostně pracovat a zapisovat hodiny do TimeMissionu.

Celkem byly všechny předměty vydraženy za 22200,-Kč – DĚKUJEME všem vydražitelům!

ARTIN tuto částku zdvojnásobí a předá nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK

   

ARTIN Hackathon ROBO-RACE

Je to za námi a byla to jízda 😊

Sešlo se 35 účastníků ve 13 týmech a po tříhodinovém Hands-on workshopu a se pustili do programování.

Jejich závodničky měly projet 4 různé dráhy, a to vždy ve společnosti dalších (stejně špatně ovládaných) autíček. Připraveno bylo soutěžní prostředí a API jak k ovládání autíčka, tak k získávání informací o cestě a ostatních autech. K tomu byla přidaná ukázka toho, jak řídit auto analytickým výpočtem (dummy driver). Nutno říct, že Dummy drivers byly dlouho jediné vozy, které po okruhu jezdily. 😊

Aby všichni i bez zkušeností s AI měli na co navazovat, byla připravená neuronová síť, infrastruktura pro nahrávání a správu datasetu. Takže přes počáteční nesnáze všichni přiměli svůj vůz jet vpřed a většina dokázala i vycouvat z hromadných srážek.

Po zkušebním závodě se ti nejlepší podělili o své „tipy a triky“, čímž do ostrého závodu získali větší konkurenci (taková školácká chyba 😊).

Koukněte na pár záběrů z obou závodů.


Závodníci měli velmi různou úroveň zkušeností, ale ukázalo se, že k úspěchu není třeba vysoká seniorita. Vítězilo spíš programátorské myšlení a umění inspirovat se od druhých.

Na prvních příčkách se umístily týmy Sudeťáci, We crashed a //TODO. A kdyby měl Řezník ještě deset minut, všem by jim to natřel 😊

Díky reakcím některých účastníků víme, že se podařilo splnit původní zadání Hackathonu:

  • Super téma, ke kterému se jinde nedostanu
  • Možnost se naučit něco nového
  • Vážně dobrá zábava

Takže za rok se těšíme na druhý ročník, přihlaste se včas!

ARTIN Praha našel nový domov!

1. 11. 2017 jsme slavnostně zkolaudovali novou kancelář pražského Artinu. Jaké peripetie tomu předcházely a jak to nakonec dopadlo?

Pražská pobočka nezadržitelně roste, a tak už potřetí ARTIN hledal prostor, kam bychom se všichni vešli. Ve středu tedy Honza Najvárek, Ondra Němeček a Tomáš Ondráček opět přestřihli pásku v Office Vyšehrad Garden budově. Zde jsme útočiště našli ve čtvrtém patře, a opustili tak patro druhé, které bylo naším druhým prostorem ani ne rok.

Cesta k novému domovu ovšem nebyla bez komplikací. Po pár týdnech pobytu v rozestavěných kancelářích jsme konečně setřeli poslední smítka prachu a kolaudace se nezadržitelně blížila. Nezadržitelnou se ovšem také stala voda v našich trubkách, která jednoho říjnového rána doslova přišla vstříc Ondrovi.

A tak se začalo nanovo. Vysoušet, opravovat a zase vysoušet.

I přes nepřízeň živlů jsme nakonec úspěšně zkolaudovali.

Jak to vypadalo? Podívejte se na fotky!


Slavnostní přestřihávání pásky: tři ředitelé, dvoje nůžky a jedna páska…

 


Kancelář v průběhu konstrukce

 

 


Původce vší zkázy

 

 


Jak vypadala následná spoušť…

 


A konečně kancelář v plném provozu

Za HR Tereza

Jak sjíždět divokou vodu, když není voda

Tento rok jsme se rozhodli mít teambuilding, který jsme ještě nezažili. A podařilo se. Vyrazili jsme na rafty na místo, kde trénují olympionici. Přes 100 Artiňáků,
18 šestičlenných týmů, lodě připravené… a pak nám zavolali, že přes noc zmizela voda. A jak to dopadlo?

Akce pro více než 100 lidí není žádná sranda, a tak jsme my – holky Z HR, začaly hledat vhodné místo na rafty už před rokem v listopadu. A protože máme kolegy i v Bratislavě, nakonec dostal šanci areál Divoká voda v Čunově kousek od Bratislavy. Místo, kde trénují i olympionici, tak proč ne ARTIŇÁCI 🙂

Celá organizace akce a domluva s managementem hotelu nebyla jednoduchá. Často jsme měly pocit, že čeština a slovenština nepatří do stejné skupiny jazyků slovanských. Nicméně ve středu jsme doladily poslední a nejdůležitější věc – sobotní oběd. Zbývalo se jen těšit na divokou vodu na raftech.

Přišlo čtvrteční dopoledne a vše bylo jinak…telefonovalo Čunovo, že jim přes noc zmizela voda. Nebo ji spíše zapomněli pouštět do kanálu z důvodu opravy hráze. Co teď? Dát výpověď nebo skočit z okna…Nápad přišel – místo divoké vody Staré koryto Dunaje. A tak se nám naskytla možnost netušená a nechtěná – vodní štafeta.

Našich 18 šestičlenných týmů zkusilo paddleboarding, kánoi a hydrospeed. A hlavně rafty na vodě stojaté. Díky skvělé organizaci a krásným slovenským slečnám, naše IT firma nacpaná muži sjíždění divoké vody nepostrádala. Někteří si ani nevšimli, že musí pádlovat.

Paddlujeme, bojujeme

Kdo bude rychlejší na hydrospeedu?

Všichni soutěžící jeli fair play, snad jen tým s příhodným označením „Ryba smrdí od hlavy“, totiž náš management, standardně nezvládl svoji roli. Zneužil svého leadrovství a místo do raftu s pádly skočil do motorového člunu. V půli závodní trasy si uvědomili svůj omyl a vrátili se na start, aby zkusili začít jinak.

Management se nám vrací na start

Trochu nás z HR mrzí, že jsme motorový člun nezískaly my. Ruce po pádlování opravdu bolí…

Přestávku využíváme na pokec s kolegy a dbáme na pitný režim 🙂 

A kdo zvítězil. Nebojím se říct, že my všichni. Skvěle jsme se bavili i na stojaté vodě. A kdo opravdu:

  • třetí se umístil management schovaný v „Ryba smrdí od hlavy“
  • druzí „Gentleman Pirates‘ Club“
  • první tým „Roboauto“. To se ovšem dalo čekat. Když vyhrávají soutěže UDACITY v Sillicon Valley, musí zvládnout i Čunovo na Slovensku.

Díky všem za účast a za rok někde na suchu. To budeme mít jistotu, že nám nevypustí vodu!

Za HR tým

Andy

ARTIN oslávil 19. narodeniny

V piatok 9. 6. 2017 sme oslávili 19. narodeniny ARTINu – tortou a hustou párty na Sokoláku. RockMood koncert ukončila až MP Brno.

Užili sme si skvelé počasie, beach volleyball, maľovanie na tvár, skákací hrad, BBQ i pivo či víno.

Napečenými dobrotami sme sa rozhodli podporiť aj dobrú vec. Celý finančný výťažok poputuje nadačnému fondu Člověk v tísni, a konkrétne na projekt Postavme školu v Africe.

Prajeme krásne leto a dovolenky (neomezené)! 🙂