ARTIN Praha našel nový domov!

1. 11. 2017 jsme slavnostně zkolaudovali novou kancelář pražského Artinu. Jaké peripetie tomu předcházely a jak to nakonec dopadlo?

Pražská pobočka nezadržitelně roste, a tak už potřetí ARTIN hledal prostor, kam bychom se všichni vešli. Ve středu tedy Honza Najvárek, Ondra Němeček a Tomáš Ondráček opět přestřihli pásku v Office Vyšehrad Garden budově. Zde jsme útočiště našli ve čtvrtém patře, a opustili tak patro druhé, které bylo naším druhým prostorem ani ne rok.

Cesta k novému domovu ovšem nebyla bez komplikací. Po pár týdnech pobytu v rozestavěných kancelářích jsme konečně setřeli poslední smítka prachu a kolaudace se nezadržitelně blížila. Nezadržitelnou se ovšem také stala voda v našich trubkách, která jednoho říjnového rána doslova přišla vstříc Ondrovi.

A tak se začalo nanovo. Vysoušet, opravovat a zase vysoušet.

I přes nepřízeň živlů jsme nakonec úspěšně zkolaudovali.

Jak to vypadalo? Podívejte se na fotky!


Slavnostní přestřihávání pásky: tři ředitelé, dvoje nůžky a jedna páska…

 


Kancelář v průběhu konstrukce

 

 


Původce vší zkázy

 

 


Jak vypadala následná spoušť…

 


A konečně kancelář v plném provozu

Za HR Tereza

Jak sjíždět divokou vodu, když není voda

Tento rok jsme se rozhodli mít teambuilding, který jsme ještě nezažili. A podařilo se. Vyrazili jsme na rafty na místo, kde trénují olympionici. Přes 100 Artiňáků,
18 šestičlenných týmů, lodě připravené… a pak nám zavolali, že přes noc zmizela voda. A jak to dopadlo?

Akce pro více než 100 lidí není žádná sranda, a tak jsme my – holky Z HR, začaly hledat vhodné místo na rafty už před rokem v listopadu. A protože máme kolegy i v Bratislavě, nakonec dostal šanci areál Divoká voda v Čunově kousek od Bratislavy. Místo, kde trénují i olympionici, tak proč ne ARTIŇÁCI 🙂

Celá organizace akce a domluva s managementem hotelu nebyla jednoduchá. Často jsme měly pocit, že čeština a slovenština nepatří do stejné skupiny jazyků slovanských. Nicméně ve středu jsme doladily poslední a nejdůležitější věc – sobotní oběd. Zbývalo se jen těšit na divokou vodu na raftech.

Přišlo čtvrteční dopoledne a vše bylo jinak…telefonovalo Čunovo, že jim přes noc zmizela voda. Nebo ji spíše zapomněli pouštět do kanálu z důvodu opravy hráze. Co teď? Dát výpověď nebo skočit z okna…Nápad přišel – místo divoké vody Staré koryto Dunaje. A tak se nám naskytla možnost netušená a nechtěná – vodní štafeta.

Našich 18 šestičlenných týmů zkusilo paddleboarding, kánoi a hydrospeed. A hlavně rafty na vodě stojaté. Díky skvělé organizaci a krásným slovenským slečnám, naše IT firma nacpaná muži sjíždění divoké vody nepostrádala. Někteří si ani nevšimli, že musí pádlovat.

Paddlujeme, bojujeme

Kdo bude rychlejší na hydrospeedu?

Všichni soutěžící jeli fair play, snad jen tým s příhodným označením „Ryba smrdí od hlavy“, totiž náš management, standardně nezvládl svoji roli. Zneužil svého leadrovství a místo do raftu s pádly skočil do motorového člunu. V půli závodní trasy si uvědomili svůj omyl a vrátili se na start, aby zkusili začít jinak.

Management se nám vrací na start

Trochu nás z HR mrzí, že jsme motorový člun nezískaly my. Ruce po pádlování opravdu bolí…

Přestávku využíváme na pokec s kolegy a dbáme na pitný režim 🙂 

A kdo zvítězil. Nebojím se říct, že my všichni. Skvěle jsme se bavili i na stojaté vodě. A kdo opravdu:

  • třetí se umístil management schovaný v „Ryba smrdí od hlavy“
  • druzí „Gentleman Pirates‘ Club“
  • první tým „Roboauto“. To se ovšem dalo čekat. Když vyhrávají soutěže UDACITY v Sillicon Valley, musí zvládnout i Čunovo na Slovensku.

Díky všem za účast a za rok někde na suchu. To budeme mít jistotu, že nám nevypustí vodu!

Za HR tým

Andy

ARTIN oslávil 19. narodeniny

V piatok 9. 6. 2017 sme oslávili 19. narodeniny ARTINu – tortou a hustou párty na Sokoláku. RockMood koncert ukončila až MP Brno.

Užili sme si skvelé počasie, beach volleyball, maľovanie na tvár, skákací hrad, BBQ i pivo či víno.

Napečenými dobrotami sme sa rozhodli podporiť aj dobrú vec. Celý finančný výťažok poputuje nadačnému fondu Člověk v tísni, a konkrétne na projekt Postavme školu v Africe.

Prajeme krásne leto a dovolenky (neomezené)! 🙂

 

ARTIN HACKATHON 24x24x24

V březnu proběhl v ARTINu historicky první hackathon. Co znamenalo 24x24x24? Hackathon začal 24. března, první cena byla 24 000 Kč a soutěžní týmy měly přesně 24 hodin na vytvoření zajímavého IT řešení.

Soutěžilo sedm týmů, přičemž dva z nich byly složené z non Artiňáků, tedy vývojářů nepracujících v ARTINu. Maraton programování začal v devět hodin ráno, první dvě hodiny měli soutěžících k ruce odborné garanty, které mohli požádat o radu. A pak jen programování, programování, programování, občas přerušené jídlem. Večer kanceláře provoněla pizza, ráno palačinky. A v deset hodin v sobotu týmy během dvaceti minut představily, co vytvořily.

Odborná komise, které předsedal proděkan Fakulty informačních technologií VUT v Brně Ing. Vítězslav Beran, PhD., vyhodnotila jako nejlepší projekt – ARTIN Game. Jedná se hru, kde si můžete vyzkoušet vedení IT firmy a narazíte i na naši neomezenou dovolenou.

Zahrajte si ji! 🙂 https://game.artin.cz/

Zajímalo by nás, jak se vám líbí – těšíme se na vaše názory na hr@artin.cz

A na závěr pár fotek

007 009 012 014 017 019 038 039

ARTIN vstupuje do Tesabotu

Společnost ARTIN vstoupila do společnosti Tesabot, která poskytuje službu automatického testování webových aplikací. Hodnota transakce je v řádech miliónů korun.

Tesabot od dubna nabízí první verzi produktu pro automatizované testování webových aplikací. Výhodou služby běžící v cloudu je robustnost, nezávislost na infrastruktuře a jednoduchost tvorby testů.

Artin dlouhodobě pracuje v oblastí umělé inteligence (primárně na projektu Roboauto) a považuje automatické testování za velmi zajímavou oblast pro využití algoritmů rozpoznání obrazu, strojového učení a samoučící klasifikace.

Služba Tesabotu výrazně zjednoduší testovací fázi vývoje aplikací a lidského testera oprostí od rutinních úkolů. „Odhadujeme, že tento nástroj ušetří až 50% času testerů a tím pádem může dojít ke značným úsporám nákladů na tuto část vývoje aplikací“ říká ředitel Artinu Jan Najvárek.

Vizí Tesabotu je přinést do oblasti testování pokročilou automatizaci, spojující schopnosti lidského testera spolu s neomezenou výkonností výpočetního cloudu.

„Nechceme vytvářet další testovací nástroj, který nakonec skončí v polici kvůli své nepoužitelnosti. Chceme rozumět aplikaci, kterou testujeme,” komentuje projekt Martin Králík z Tesabotu. Toto řešení zvládne samo se vyrovnat s různými změnami vzhledu testované aplikace. A právě tady jiné testy selhávají.

Využití našich znalostí z oblasti umělé inteligence Tesabotu umožní posunout službu na technologickou špičku v oblasti automatického testování.“ dodává Jan Najvárek.

Tesabot