Náš #ARTINforDevs 2021 – Teslou od papriček až po kontejnery!

 

Až potkáte někoho na ulici s parádní taškou a nápisem #ARTINforDevs, vsaďte na to, že s námi strávili v září bezva den! Na konci měsíce jsme totiž uspořádali speciální akci a rozhodli jsme se otevřít dveře veřejnosti (zvláště té technicky zaměřené). A proč jsme do toho šli? Na první pohled se zjevně nabízí hned několik důvodů – posílení brandu, prohlídka prostor, PR, HR a tak dále. Prvotní záměr byl ale úplně jiný. Touha v této době sdílet know-how a naše pracovní prostředí (které považujeme za jedinečné), byla silná. Během posledního roku totiž naše prostory zely prázdnotou, a tak jsme měli potřebu si to trošku vynahradit. Ať už kvůli našim lidem, kteří si odvykli chodit do kanceláře, tak i kvůli všem ostatním, kteří naopak kancelář nemají třeba k dispozici. Díky této myšlence se daly věci do pohybu. Taky jste zvědaví, jak celá akce proběhla a co nám to nakonec přineslo? Tak se pohodlně usaďte a jdeme na to 😊

Nápad na den otevřených dveří našeho sídla v Brně se u nás zrodil už před časem, ale v době pandemie bylo stěžejní vychytat ten správný termín. Ten jsme nakonec vytipovali na konec září (29. 9. 2021), kdy už většinou nejsme v „prázdninovém módu“ a zároveň je ještě brzy na další vlnu pandemie (s odstupem můžeme potvrdit, že jsme po akci neměli žádné nakažené, hurá!).

Chtěli jsme ale posunout tradiční den otevřených dveří na vyšší level. Jenže jak? U nás v ARTINu často hledáme přidanou hodnotu a snažíme se, aby věci, do kterých investujeme, dávaly smysl. Zároveň je pro nás stěžejní zachovat si naši kulturu a firemní hodnoty. Jak možná víte, jsme v ARTINu dost otevření (někdy možná až moc :D) a nemohli bychom fungovat bez vzájemné důvěry. Proto jsme vytvořili zcela nový druh otevřených dveří pod názvem #ARTINforDevs.

S důvěrou jsme nabídli naše prostory a vybavení k celodennímu coworkingu, přednesli jsme tři aktuální tech talky na naše know-how z oblasti Kontejnerizace (Jarin Müller)Project Management minimum pro team leadery (Helča Vildová) a Novinky v Java Scriptu pro rok 2021 (Ondra Jánošík, z partnerského Notumu). Radost ze sdílení, rozvoje a sociálního kontaktu byla nakažlivá (i skrze roušky!).

Všichni, kdo dorazili na setkání #ARTINforDevs 2021 měli k dispozici své plně vybavené coworkingové pracovní místo s ergonomickým polohovatelným pracovním stolem, kvalitními monitory a samozřejmě vysokorychlostním připojením. Dále mohl každý využít zázemí našich společných prostor, soukromých plně odhlučněných klimatizovaných boxů a interaktivních jednacích místností.

Během dne byly všem k dispozici i naše chill & fun zóny – za zmínku stojí lezecká stěna Moonboard, VRko, vodní dýmky, ochutnávka chilli (pozn. redakce vypěstováno artiňáky) nebo třeba mezipatrová skluzavka. Pro účastníky odpoledního programu dokonce vyjeli naši majitelé, Honza a Tom se svými Teslami! A kdo by nechtěl při prvním kontaktu s firmou mluvit rovnou se zakladateli ARTINu, kteří se stále podílí na vývoji a našich projektech? Ideální šance, jak si ověřit, že u nás si na nic nehrajeme a dveře tu má opravdu otevřené každý.

Počkat – co by to ale bylo za akci bez dobrého jídla a pití? Naše spřátelená restaurace Qwerty nám proto připravila skvělý výběr pochoutek z orientu a vietnamské kuchyně. Večer jsme pak tradičně grilovali na terase a nemohl chybět ani soudek dobrého piva.

Jídlo milujeme, ale z čeho jsme měli největší radost? Na celodenní program jsme přivítali přes 50 účastníků, z nichž spousta zůstala až do pozdních hodin a debatovala s námi na témata vylepšené virtualizace, umělé inteligence nebo pěstování firemní kultury. Sdíleli jsme společně pracovní návyky a řízení projektů, probrali jsme i vývoj trhu za poslední roky a v neposlední řadě jsme mudrovali nad tím, jaké pivo je to nejlepší 😊 Takže si určitě umíte představit, že jsme z akce odcházeli nadšení a plní nových znalostí.

Na závěr děkujeme my vám! Všem, co se podíleli na přípravách i všem, kteří přišli nebo chtěli přijít. Speciálně velký dík patří i našim přednášejícím, kteří se podíleli právě na té přidané hodnotě. Už teď víme, že tuhle akci budeme brzy opakovat, tak nás sledujte, ať vám nic neunikne!

Zpětná vazba od účastníků je ale více než tisíc slov, takže ji uvádíme v autentické podobě:

 • „Bylo bezva se dozvědět na přednášce i něco z toho, jak děláte věci v ARTINu. Díky moc, že jste firmu takto otevřeli a nabídli možnost nakouknout, jak to může fungovat jinde :)“
 • „Skvělá byla možnost coworkingu, líbila se mi také otevřená a přátelská komunikace.“
 • „Atmosféra ve firmě – motivační citáty a děkovné dopisy na schodech, lezecká stěna, ping-pong, VR. Prostě se mi líbí, že jsou kanceláře dělané k pohodlnému bytí, občasnému prokládání pohybem, ne jen sezení u počítače. Mrzí mě, že jsem nepřišel už od rána na co-working – možná bych víc poznal atmosféru celého pracovního dne :). Třeba se naskytne tato možnost opět.“
 • „Dobré zázemí, přednášky, motivační prostředí. A taky boulder!“
 • „Oceňuji přístup lidí, cítil jsem se skoro jako součást firmy, ne jako „někdo navíc“ – mohli jsme využít zasedačky, občerstvení apod.“
 • „Po dlhom čase kancelária namiesto homeoffice, možnosť spoznať nových ľudí.“
 • „Milé přivítání holek z HR a vodárka.“
 • „Možnost nezávazně hovořit se zástupci firmy.“
 • „Jak mě Helena (Vildová) provedla 🙂 Přednáška o Frontendu byla také zajímavá i pro QA.“
 • „Super lidi, přednášky i jídlo.“
 • „Především milý přístup všech, které člověk v průběhu dne potkal.“
 • „Díky, bylo to super!“