Ze života ARTINu

#ARTINfit 2021

07. 06. 2021

Co je to #ARTINfit a proč nám na tom záleží 

Našim zaměstnancům se snažíme dopřát pohodové pracovní prostředí za všech okolností. Pokud nemůžeme pracovat v kancelářích, vezmeme si domů pracovní stůl, židli nebo monitor. Ale co když se porady chtějí zúčastnit i naše děti  nebo se jiný člen rodiny domáhá pozornosti? A co teprve když nám pracovní den splyne se zbytkem večera? 

Jak se v tom všem neztratit, nezbláznit se a ideálně svůj pracovní týden efektivně zvládnout? My jsme to vyřešili pomocí našeho programu #ARTINfit. A proč vlastně něco tak originálního sdílet s veřejností? V ARTINu věříme, že o dobré věci je fajn se podělit a o to více v dnešní době. Tak čerpejte inspiraci anebo se přidejte k nám! 

Co #ARTINfit znamená? 

#ARTINfit pro nás není jen obyčejný hashtag. Je to program na celý rok 2021, který zaměstnancům pomáhá pečovat o duševní a fyzické zdraví. Jedná se o souhrn aktivit, jako jsou sportovní výzvy, improvizační workshopy, výlety do přírody, dobročinné akce, well-being, přednášky a další podpůrné aktivity. Nově také spolupracujeme s psychology, fyzioterapeuty nebo nutričními poradci. Každému se tak v ARTINu dostává jedinečné péče a možnost výběru, co využít a do čeho se zapojit. 

Na každý měsíc výzva 

Začátek roku jsme zahájili výzvou “Suchej únor”, která spočívala v abstinenci alkoholu. Zapojilo se přes 50 Artiňáků, a i když to pro některé nebyl lehký úkol, většina z nás to zvládla. Každý, kdo výzvu úspěšně dokončil, si pak mohl vybrat libovolnou knihu, kterou jsme mu poslali až domů. 

V březnu jsme pokračovali výzvou “Narušování stereotypů”, jejímž cílem bylo udělat každý den jednu věc, na kterou nejsme zvyklí. Artiňáci například vytáhli ze skříně zaprášené hudební nástroje nebo se vydali do práce pěšky. Jiní si zase ráno zacvičili nebo připravili snídani pro celou rodinu. 

Na duben nás pak čekala výzva “Měsíc minimalismu”. Začali jsme pozvolna vymazáním nepoužívaných aplikací z telefonu, úklidem kabelek a batohů nebo vyhozením děravých ponožek. Následně jsme měli za úkol uklidit si v mrazáku nebo darovat knihu, kterou již nebudeme číst. Třídili jsme poličky, hračky dětí nebo taky ložní prádlo. A poslední den jsme zakončili ARTIN blešákem, který si žije vlastním životem až doteď 😊  

Květen se pak nesl ve znamení “Kolo-běh challenge”. Na další měsíce se už chystá týden tvoření s dětmi, švihadlová výzva, otužování nebo třeba plank vol. 2 – již tradiční akce, kde každou minutou v planku přispíváme na charitativní organizace. 

Bez akce by byla nuda 

Kromě výzev máme na každý měsíc naplánovanou nějakou společnou akci nebo workshop. 

Začali jsme online seminářem pro Artiňáky-rodiče. Účastníci měli možnost diskutovat s odborníky a radit se na téma Montessori přístup v rodinách se zaměřením na dnešní covidovou dobu. Jak zvládat home-office, domácí výuku a vše okolo? Lehké to není, ale přece jen jsme o něco moudřejší 🙂  

Další akcí byla operace Fénix. Tajemný název pro tajemnou akci. A o co přesně šlo? Představte si jednodenní zážitkové setkání malé skupiny (dle vládního nařízení samozřejmě 🙂) v divočině českých lesů. Spaní pod širákem, túra v přírodě a spousta aktivit, které stmelují tým. Bez počítače a telefonu to byl pro mnohé z nás úplný sen! 

Po zbytek roku naše zaměstnance čeká další várka originálních workshopů jako je přechod žhavého uhlí, kurz improvizace nebo například oční gymnastika. Kdo by tušil, že toho v práci tolik zažije 🤷. 

Rozvoj – nezapomínáme se vzdělávat 

Každé dva měsíce máme možnost přihlásit se na tématickou přednášku. Program je tvořený tak, aby si každý přišel na své. Na konci roku bychom tak měli mít work-life balance v malíku. Za sebou už máme digitální well-being a zatočili jsme i s prokrastinací. V červnu se vrhneme na ergonomii pracovního místa, aby se nám dobře sedělo a neničili jsme si při kódění záda.  Zapomínat nesmíme ani na zdravou výživu a plnohodnotný spánek. A nové věci se určitě dozvíme i v průběhu přednášky o chladové terapii  

Pomáhají nám odborníci 

Uvědomujeme si, jak je důležité být v pohodě nejen fyzicky, ale hlavně duševně. Proto má každý Artiňák možnost využít psychologa, fyzioterapeuta nebo nutričního poradce.  

Bez spokojených Artiňáků bychom nemohli fungovat. Proto je pro nás #ARTINfit tak důležitý. A jak řešíte zdraví a pohodu ve Vašem týmu?
 

Další články

Zobrazit všechno