Ze života ARTINu

#ARTINCares 2021

14. 01. 2022

S příchodem nového roku mají mnozí lidé potřebu bilancovat a hodnotit uplynulý rok. Ani my nejsme v ARTINu výjimkou a obzvláště rádi se do vzpomínání pouštíme, když se týká našeho srdcového tématu. Tím je #ARTINcares – soubor artiňáckých aktivit, které mají jednoho společného jmenovatele a to pomoc druhým. Tak se pojďte s námi mrknout na to, jaké dobro se v ARTINu v minulém roce dělo 😊.

Skákali jsme přes švihadlo – do našeho programu #ARTINfit, ve kterém jsme se zaměřovali na fyzické a psychické zdraví našich Artiňáků, jsme zařadili i švihadlovou výzvu. Pár minut skákání přeš švihadlo a kromě toho, že jsme se chtěli hecnout, jsme chtěli pokořit ještě jeden důležitý cíl. 10 000 přeskoků. Protože 10 000 přeskoků = krásných 10 000 Kč na dobrou věc dle našeho výběru. Nebudeme vás napínat, skákali jsme jako diví a magickou hranici jsme s jazyky na vestě a křečemi v lýtkách dali. A poslali jsme tak 10 000 Kč na spolek Svobodné matky.

Brigádničili jsme v SOS Dětských vesničkách – jakmile se venku udělalo hezky, vstali jsme od počítačů a vyrazili do terénu. Chopili jsme se krumpáčů, lopat, sekačky na trávu a přiložili jsme ruku k dílu nejen v Dětských veničkách v brněnských Medlánkách, ale i v nově otevřeném Domu na půli cesty. Za odměnu jsme si na konci dne opekli na ohni špekáčky a musím uznat, že po takové dřině chutnaly zkrátka famózně.

Podpořili jsme Moravu – s létem přišla událost, která všem vyrazila dech. Tornádo na Moravě, které po sobě zanechalo ničivé následky a převrátilo vzůhru nohama život mnohým lidem a rodinám. Tato situace zmobilizovala prakticky celé Česko a lidé se zapojovali do různých forem pomoci – ať už té finanční nebo fyzické, přímo na místě. Tornádo se dotklo i nás v ARTINu. Někteří naši kolegové měli v postižených oblastech domy a rodiny, a proto i my jsme chtěli pomoct. Během pár dní se od ARTINu a Artiňáků vybralo 692 000 Kč, které jsme na Moravu přes organizaci Člověk v tísni obratem poslali. A jsme rádi, že i v takovýchto strašných situacích můžeme vidět, že je v celé naší zemi spousta lidí, kteří jsou ochotni pomoct druhým, když jsou v nouzi. Díky za to!

Darovali jsme krev – ano, ano, ve výčtu #ARTINcares aktivit nám rozhodně nemůže chybět ani darování krve, které je naší tradiční aktivitou. Každoročně náš kolega Zdeněk zburcuje skupinku odvážlivců a společně vyráží směr FN Brno. Zatím pokaždé všichni přežili bez újmy a třeba pár kapek jejich krve pomohlo zachránit někomu život 😊

Už podruhé jsme drželi plank – V prosinci si dáváme plankový trénink zakončený finální výzvou, kdo vydrží v planku nejdelší dobu. A abychom se nehecovali jen tak zbůhdarma, stanovili jsme si, že za každou minutu v planku pošleme stovku na dobrou věc. A jak jsme řekli, tak jsme taky udělali a na Zdravotního klauna putovalo 7 300 Kč.

Rozdělovali jsme „naše“ 2 000 Kč – stejně jako darování krve je naší tradiční aktivitou předvánoční hlasování o tom, které dobročinné organizace bychom chtěli podpořit. Každý Artiňák má od ARTINu k dispozici 2 000 Kč, které může rozdělit mezi libovolné organizace. Pětici nejúspěšnějších nebo nejčastěji odhlasovaných organizací se pak rozděluje celková vybraná částka. Letos se do našeho hlasování zapojila 121 Artiňáků a ve hře bylo tedy 242 000 Kč. Ty jsme nakonec rozdělili Nadačnímu fond Krtek, Útulku Tibet, FOD Klokánek, Lize proti rakovině a SOS Dětským vesničkám.

A tímto náš výčet pro rok 2021 končí. Máme kus práce za sebou a velkou radost z toho, že jsme měli zase možnost alespoň malou kapkou přispět a pomoct. Neusínáme ale na vavřínech a i na rok 2022 máme v plánu spoustu věcí. Tak se třeba zkuste zapojit taky. Nemusí to být nutně velká finanční pomoc, můžete začít u drobností – pustit babičku sednout trolejbusu, pomoct mamince do schodů s kočárem nebo se prostě jenom zkuste odlepit oči od mobilu a  na někoho upřímně usmát. S takovou se nám na tomhle světě bude žít zase o kousíček lépe 😊.

Další články

Zobrazit všechno