Ze života ARTINu

#ARTINcares v roce 2019

04. 02. 2020

Opět po roce s radostí přicházíme s informacemi o hlavním dobrodění, které se v ARTINu během uplynulého roku odehrálo. Pojďte se s námi ohlédnout, jak naše pomoc vypadala a ke komu jsme ji směřovali.

Tradičně měl na konci roku každý Artiňák možnost rozdělit 2 000 korun mezi několik vybraných organizací. Tento rok jsme celkovou sumou 308 000 korun rozdělili mezi Nadační fond Krtek, Společnost pro ranou péči, Člověka v tísni, Dobrého anděla a Lékaře bez hranic. 

Jistý nádech ARTINcares měl i náš legendární vánoční večírek. Koupí lístků do tomboly Artiňáci přispívali rovněž na Nadační fond Krtek. Prodaly se lístky za 26 800 korun a Artin tuto sumu zdvojnásobil. Krásnou tečkou za vyhlášením tomboly byl moment, kdy výherce chytrých hodinek uspořádal dražbu na svůj dar a vydražených 2 500 korun přihodil do daru pro Krtka. Děkujeme, Honzo!

Ne tolik radostně se musíme přiznat, že v darování krve jsme si oproti 11 litrům darované krve v roce 2018 pohoršili. Za rok 2019 si připisujeme 2,7 litrů krve a slibujeme, že v tomto roce se do dárcovství znovu opřeme! 💪

Velký dobrý skutek učinil náš kolega Michal, který každoročně pořádá tábor pro děti z nízkopříjmových rodin. Za to patří veškeré zásluhy jemu a dalším dobrovolníkům. A my děkujeme za příležitost tuto skvělou iniciativu finančně podpořit.

Mimo dospělé Artiňáky, jsme do ARTINcares zapojili i naše nejmenší, kteří se zúčastnili běhu na 1055 metrů. V rámci Minidesítky pro ranou péči byly podpořeny rodiny s dětmi s postižením zraku. 

Na své si v ARTINcares přišli i zapálení hráči a hráčky badmintonu, kteří mohli díky svému soutěživému duchu a vášni pro sport podpořit Ligu vozíčkářů. Ta nás totiž tento rok pozvala na benefiční badmintonový turnaj. 

Díky všem Artiňákům za každý menší i větší dobrý skutek a pojďme se stejnou chutí pokračovat i v roce 2020.

Další články

Zobrazit všechno