Ze života ARTINu

#ARTINcares v roce 2018

17. 01. 2019

Na našem interním chatu proběhla debata – Artiňák M.: „Ahoj, děkuji drahému kolegovi, který mi před chvílí zalil čaj. Udělalo mi to radost, díky že se staráte :).“  Artiňák P. reagoval jasně a stručně: #ARTINcares.

V ARTINu se prostě staráme. Nejen o svoje lidi, nejen o sebe navzájem, ale i o ty, kteří pomoc potřebují. A starali jsme se i v roce 2018. Jak?

Ať už jsme slavili výročí vzniku ARTINu nebo se bavili se na vánočním večírku, propojovali jsme zábavu s dobrou věcí. Při oslavách 20 let se dražili artefakty, které byly se vznikem naší společnosti spjaty. Výměnou za tyto cenné předměty se nám podařilo získat 44 400 Kč, které jsme přispěli na nadační fond dětské onkologie Krtek.

Na vánočním večírku jsme měli možnost vyhrát zajímavé ceny v bohaté tombole. Výtěžek z prodeje lístků, který činil 33 700 Kč, pak putoval organizaci Dobrý anděl.

 

Každoročně má každý náš zaměstnanec k dispozici 2 000 Kč. Ty může rozdělit mezi dobročinné organizace dle vlastní volby. Touto cestou jsme v předchozím roce darovali 144 000 Kč. Vybrané peníze putovali hned na několik míst. Podpořili jsme Dobrého anděla, Člověka v tísni, Lékaře bez hranic, Ligu proti rakovině nebo Unicef. Nově teď mohou naši Artiňáci podpořit i organizace/jednotlivce podle vlastní volby prostřednictvím benefitních bodů.

      

ARTIN však nepomáhá jen finanční cestou. Ti odvážnější z nás chodí pravidelně darovat krev. Bratislavští Artiňáci se v loňském roce podělili o 4,5 l své krve, Brněnští pak o více než 6,5 l.

 

Velké díky všem, kteří pomáhali a pomáhají, a těšíme se, že na podobné vlně pojedeme i v roce 2019!

Další články

Zobrazit všechno