Ze života ARTINu

ARTIN dražba přinesla nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK 44 400,-Kč

13. 06. 2018

Součástí oslav 20. výročí ARTINu byla i dobročinná dražba, jejíž výtěžek podpořil nadační fond dětské onkologie KRTEK.

A co se vlastně dražilo? Jednalo se o předměty z historie ARTINu, které mají pro nás všechny nevyčíslitelnou hodnotu. Jako třeba první počítač AT AMD-K6 128 MB RAM s Win 98, na kterém programovali střídavě Honza s Tomem, čímž se stali průkopníky sdíleného vlastnictví. A tak předběhli svoji dobu, jako ostatně ve všem… Nebo první náborovou ceduli z roku 2001 s nápisem „HLEDÁME BRIGÁDNÍKY, VÝVOJÁŘE“. Nejúspěšnějším úlovkem byl tehdy Jiří Minx, který u nás pracuje dodnes. Toto hodnocení může být ale ovlivněno také tím, že až do roku 2002 se nikdo jiný nepřihlásil.

Své exponáty, i když ne tak historické, ale o to hodnotnější, dodala pražská i bratislavská pobočka. Jednalo se o památku na sbratření se slovenským ARTINem – zakrvácenou náplast, kterou použil Marek Fukas po pokrevním spojení s Martinem Handlem, Honzou Najvárkem a Tomášem Ondráčkem. A o skleničku s vodou „z posvěcené pobočky pražské“. V této lahvičce Ondra Němeček schraňoval vzorek vody, která vytopila 22.9.2017 kanceláře v Praze.

Jediným artefaktem draženým pouze na pronájem do konce víkendu byl zdrojový kód z roku 1999. Jde o jediný exemplář celého kódu TimeMissionu se všemi online daty. Tuto disketu nevydražil nikdo jiný než Tom Ondráček . A tak jsme v pondělí opět mohli bezstarostně pracovat a zapisovat hodiny do TimeMissionu.

Celkem byly všechny předměty vydraženy za 22200,-Kč – DĚKUJEME všem vydražitelům!

ARTIN tuto částku zdvojnásobí a předá nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK

Další články

Zobrazit všechno