ARTIN _člověk v tísni
ARTIN _člověk v tísni
ARTINcares
ARTINcares
previous arrow
next arrow

V ARTINU SE STARÁME…

…O svoje lidi, o sebe navzájem i o ty, kteří prostě jen v životě neměli tolik štěstí a naši pomoc potřebují. Iniciativa #ARTINcares zahrnuje finanční podporu, ale i například darování krve nebo drobné činnosti v každodenním životě.

Iniciativa #ARTINcares stojí na třech pilířích:

Charity budget

Každoročně dostane každý Artiňák 2 000 Kč a rozhoduje, jak bude tato částka rozdělena mezi vybrané organizace. V roce 2020 jsme touto cestou darovali 264 000 Kč mezi pět vybraných organizací.

Eventy

Rádi se bavíme a ještě raději zábavu spojujeme s dobrou věcí. Charitativní tombola, dobročinná aukce nebo sladká charita? U nás se pořád něco děje.

Benefitní body

Každý z nás může ze svých benefitních bodů darovat příspěvek na dobrou věc.  Kolik to bude peněz a kam poputují, je už jen a jen v rukou našich Artiňáků.

Jakými aktivitami v Artinu pomáháme?

Víme, že každá pomoc se počítá. Proto ať už máme Artiňácký vánoční večírek, letní Sokolák nebo jinou firemní akci, její součástí bývá aktivita pro podporu dobré věci. Nechte se inspirovat…

Držíme plank.

Celý listopad 2020 jsme v ARTINu poctivě trénovali výdrž v pozici prkna. Vyvrcholením tréninku byla planková online soutěž, kdy jsme za každou minutu v planku každého zúčastněného darovali 100 korun organizaci Zdravotní klaun. Vydrželi jsme celkem 138,7 minut a darovali jsme 13 870 korun. 

Darujeme krev.

I když většinou krev darujeme několikrát ročně, v roce 2020 se nám to podařilo jen jedenkrát. Darovali jsme ale celých 6,3l této vzácné tekutiny. 

Pořádáme sladkou charitu.

Ti, kteří umí, napečou. Ti, kteří raději jen mlsají, upečené kupují. A pomáháme tak všichni. V roce 2017 výtěžek z prodeje sladkostí pomohl postavit školu v Etiopii. Celý projekt zaštiťoval Člověk v tísni, na jehož konto přispíváme pravidelně.

V roce 2019 jsme zařadili sladkou charitu do naší každoroční letní akce – Sokoláku. Díky sladké charitě se vybralo téměř 4 000 Kč, keré pak ARTIN zdvojnásobil a celkovou čásku 8 000 Kč poslal nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK.

Běháme pro dobrou věc.

Zapojili jsme se do běžecké minidesítky – běhu na 1055 metrů. Částka 12 000 Kč poté putovala do rukou Společnosti pro ranou péči.

Chcete zažít, jaká byla na akci atmosféra? Podívejte se na naše video.

Dražíme.

Při příležitosti 20. výroční Artinu jsme dražili artefakty, které byly symbolem samotných počátků firmy. Vydražilo se 44 400 Kč, které putovaly do nadačního fondu KRTEK. 

Zajímá Vás, jaké historické kousky se dražily?

Přispěli jsme k rozvoji naučné stezky.

Spolu s dalšími firmami a organizacemi jsme podpořili projekt „Rodinná naučná stezka na Klucanině“.

Přečtěte si více, nebo zrovna vyrazte s dětmi na výlet.

Podpořili jsme dětský tábor.

Náš úžasný Michal je jedním z organizátorů táboru pro děti z SOS vesniček a nízkopříjmových rodin. A my jsme pyšní, že jsme tábor mohli finančně podpořit.

Jak tábor probíhal a co si během něj děti užily?

Které organizace jsme podpořili?

ZPDA_1
Dětské centrum Ostrůvek
screen
Liga proti rakovině Praha
Unicef
screen (2)
screen (1)
Děti na dlani
Společnost pro ranou péči